Diesel

22 Apr

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedną z najpopularniejszych odmian Stanach Zjednoczonych jest Diesel. Odmiana ta została stworzona w Nowym Jorku i cieszy się wielką popularnością, jeżeli chodzi o palaczy zza oceanu. Pochodzi z linii ChemDawg, przez co aby osiągnąć pełnię jej intensywnego smaku dostarcza się jej syntetycznych nawozów. Uprawa ogranicza się do nazwy Dawg.

diesel3

Nie bez powodu odmiana ta została nazwa Diesel. Jej charakterystyczny zapach przypomina zapach ropy naftowej. Smak jest bardzo przyjemny, podobny do ogólnego posmaku cytrusów. Odmiana ta nie charakteryzuje się specjalnym kolorem. Jest zwyczajny zielony, zazwyczaj bardzo jaskrawy. Odmiana ta dobrze znosi klimat śródziemnomorski i co najważniejsze daje bardzo duże zbiory. Bardzo nietypowy zapach a zarazem kompletnie do tego nie pasujący smak sprawia, że jest to bardzo rozchwytywana odmiana. Niska zawartość CBD w roślinie sprawia, że high jest bardzo lekki i bardziej wpływa na umysł niż na ciało.

W większości posiada geny Sativa, przez co sam efekt jej działania nie jest tak przytłaczający. Zbiory outdoor przypadają na październik a czas kwitnienia może przedłużyć się nawet do 10 tygodni.
Typ : 40% Indica, 60% Sativa

diesel2

Geneotyp : Mexican Sativa x Afghani.

Czas kwitnienia:  8-10 tygodni

Zbiory Outdoor: Październik

THC : 12% – 16%

diesel7

diesel4

diesel5

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: